Gündemin en önemli iki maddesi ikinci tura kalan seçim ve dövizin yükselişi. Haftanın son işlem günü serbest piyasada 20,85’ten satılan Dolar, yeni haftada ne kadar olacak?

Dolar kuru 20 Mayıs Cumartesi günü başlangıcında hareketliliğini koruyor. Bir önceki kapanışa göre yüzde 12 artış göstererek bu sabah saatlerinde 19,8062 TL'den alıcısını buldu. Dolardaki bu hareketlilik Euro'da da gözlemlendi. Geçtiğimiz günlerde yaşanan en büyük kayıp sonrası Euro kuru sabah saatlerinde %0,47 oranında artış yaşadı. Aynı saatlerde altın kurunda yaşanan %1,20'lik artış ile bir önceki kapanışa fark atarken petrolde düşüş gözlemlendi.

HAFTASONU DOLAR VE EURO'DA SON DURUM!

20 Mayıs Cumartesi  Dolar kuru alış fiyatı 20,30, TL.  satış fiyatı ise 20,85 oldu.

20 Mayıs Cumartesi sabahı Euro kuru alış fiyatı 22,37 TL. Euro kuru satış fiyatı 22,90 TL’yi gördü.

20 Mayıs Cumartesi sabahı piyasalar kapalı. Dün haftanın son günü olan Cuma açılışında döviz ve altın kurunda yükseliş gün kapanışında da sürdü. Bu sabah saatlerinde dünkü yükselişin etkileri yeniden hissedildi.

SEÇİMİN ARDINDAN FIRLAYACAK

Dolar son dönemde zirveye oynuyor. Seçim sürecinde belirsizlik ortamı, ABD'nin borç krizi, ülkelerin finansal ekonomiye yönelik yaptığı açıklamalar kurda dengesizliğe sebep oluyor.

Cumartesi günü 21 bandına dayanan Dolar kuru, seçim sonrası süreçte uzman isimler doların 23 ile 25 TL aralığında olma olasılığı üzerinde duruyor. Bu ihtimallerin gölgesinde Euro ve Dolar kuru yükselişini sürdürüyor.

RİSK  YÜKSELİYOR

Şimdi duyuruldu 100.000 bin TL ödeme yapılacak! Gençler mutlu olacak! 18 yaş üstü müracaat ediyor! Hesaplara yatıyor Şimdi duyuruldu 100.000 bin TL ödeme yapılacak! Gençler mutlu olacak! 18 yaş üstü müracaat ediyor! Hesaplara yatıyor

Kurda yükselişin yaşandığı bu günlerde Merkez Bankası'nın hamleleriyle seçim öncesinde daha sıkı bir politika izlenmeye çalışılıyor. Bu süreçte her ne kadar önlem alınmaya çalışılsa da Türkiye'nin risk primi gittikçe yükseliyor.