Tehditle para aldığı iddia edilen gazeteciye hapis cezası Tehditle para aldığı iddia edilen gazeteciye hapis cezası

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Bursa’nın ilçelerini karış karış gezen Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın; ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.

“ ORTAK AKILLA SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”

Yavuz Selim ve Arabayatağı’nın sürekli olarak göç aldığına işaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yalçın, “Bursa’nın en önemli sorunu fiziki kapasiteye oranla nüfus bakımından kontrolsüz bir şekilde büyümesi. Göçün ilçedeki nüfus artışının en önemli sebebi olduğunu söyleyebiliriz. İlçedeki kontrolsüz artışı da doğal olarak çarpık kentleşmeye neden oluyor. Çarpık kentleşme de ulaşımdan eğitime, sağlıktan şehirleşmeye birçok sorunu doğuruyor. Bu noktada her iki mahallemizi de Yeniden Refah’ın ‘Yeşil Bina’ ve ‘Dirençli Kent’ konseptini temel alan Kentsel Dönüşüm projeleriyle yeniden inşa edeceğiz. Mahallelerimizi ‘Yeşil Kent Kimliğiyle’ buluşturmakla kalmayacağız aynı zamanda komşuluk ilişkilerini dikkate alarak kültürel dokusunu da koruyacağız. Mahalle sakinlerimiz, güvenle yaşayabileceği konutlara sahip olacak. Mahallenin sosyal ve kültürel yönden gelişimini göz ardı etmeden yaşlılarımız, engellilerimiz, kadınlarımız, gençlerimiz ve çocuklarımız için Sosyal Yaşam Alanları oluşturacağız. Kentsel Dönüşüm projelerimizi, her bir vatandaşımızın sosyo-ekonomik durumunu dikkate alarak ortak akılla hayata geçireceğiz. Hiçbir esnafımız ve vatandaşımız mağduriyet yaşamayacak. Gelecek nesillere çarpık kentleşme yerine oksijenle dolu güzel bir yaşam alanı bırakmak bizler için önem arz ediyor. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz.. Bursa bizimle yeniden yeşile kavuşacak. Çünkü biz Şeyh Edebali'nin öğütlediği gibi "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışını benimsiyoruz” dedi.

Beton değil sosyal ve yaşayan bir kent inşa etmeyi hedeflediklerini belirten Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, günün sonunda Anadolu Şavşatlılar Derneği ve Samsun Vezirköprülüler Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek dernek faaliyetleri hakkında bilgi alarak projelerini paylaştı.

Editör: Bilal Kayaaltı