‘Kırsal Kalkınma’ Projesiyle ilçenin katma değeri en yüksek tarımsal faaliyeti olan zeytin yetiştiriciliğinde verimliliği ve kaliteyi arttıracaklarını belirten Sedat Yalçın, esnafın, sanayicinin, çiftçinin kalkınması için her desteği vereceklerini söyledi.

Depremin, Gemlik için büyük bir gerçek olduğunu aktaran Yalçın; “Yeşille iç içe ‘Nitelikli Kentsel Dönüşüm’ projelerimizle Gemliğimize vatandaşlarımızın güvenle oturabileceği ve kesinlikle mağdur olmayacakları konutlar inşa edeceğiz” dedi.

YOL HARİTASINI ANLATTI

Bursa’nın yeniden yaşanabilir bir kent olabilmesi için Bursa Kent Vizyonu Projeleri’ni kamuoyuyla paylaşmaya devam eden Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, seçim çalışmaları kapsamında esnaf, vatandaş ve STK ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Her gittiği ilçede esnaf ve vatandaşların sevgisiyle karşılanan Yalçın, Bursa’nın tarım, tarih ve kültür deposu olan Gemlik’teydi. Sedat Yalçın, Yeniden Refah Partisi Gemlik Başkan Adayı Gencay Yılmaz ile birlikte Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Beki ve Yönetim Kurulu, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu, Gemlik Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Özden Çakır ve Yönetim Kurulu, Erzurum Hınıs, Muş ve Giresun Dernekleriyle bir araya geldi. Sedat Yalçın, ziyaretlerinde kent ekonomisi ve kentin gelişimi ile ilgili görüş alışverişinde bulunarak Gemlik’e değer katacak projeleri paylaştı. İlçe esnafını da tek tek ziyaret eden Yalçın, ihtiyaç ve talepleri dinleyerek sorunların çözümüyle ilgili yol haritasını aktardı. 

ÇÖZÜM ODAKLI YÖNETİM ANLAYIŞIYLA HİZMET EDECEĞİZ

Bursa'da polisten kaçan şüpheliyi yakalamıştı... Bursa'da polisten kaçan şüpheliyi yakalamıştı...

Gemlik’in, Bursa'nın ve Marmara’nın incisi, yeşilin ve mavinin buluştuğu nadir kentlerden biri olduğunu söyleyen Sedat Yalçın; “İnşallah 31 Mart’ta göreve geldiğimizde halkın iradesini dikkate alarak Gemlik’in tüm sorunlarını el birliğiyle çözeceğiz. Zeytinin ve zeytinyağının başkenti Gemlik, tarihi ve doğal dokusunun ön plana çıktığı, çözüm odaklı, vatandaşı dinleyen ahlaklı belediyecilikle tanışacak” dedi. Gemlik’te esnafın, sanayicinin, çiftçinin kalkınması için her desteği vereceklerini anlatan Sedat Yalçın; ‘Kırsal Kalkınma’ Projesiyle ilçenin katma değeri en yüksek tarımsal faaliyeti olan zeytin yetiştiriciliğinde verimliliği ve kaliteyi arttıracaklarını belirterek; “Çiftçimizin; yetiştirdiği ürünlerin satışından yüzünü güldürecek şekilde gelir elde etmesini sağlayacağız” dedi. Kuzey Uydu Kent Projesi kapsamında Gemlik’in turizm odaklı bir kent olacağını sözlerine ekleyen Sedat Yalçın; “Gemlik ile Mudanya arasındaki bölge yeniden planlanacak. İlçemizin ayrıca kültür ve sanat hayatıyla ilgili master planına ihtiyacı olduğunun da farkındayız ve bu alanda gelişim sağlamak istiyoruz.

AHLAKLI BELEDİYECİLİK, MAĞDUR OLMAYAN VATANDAŞ

Gemlik’in yüksek riskli deprem bölgesi içerisinde yer aldığını sözlerine ekleyen Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, “Deprem, ülkenizin, Bursamızın olduğu kadar, Gemlik ilçemizin de en önemli gerçeklerinden biri. Vatandaşımızın yaşam hakkı ve güvenliği her projeden önce geliyor. Bu noktada yeşille iç içe ‘Nitelikli Kentsel Dönüşüm’ projelerimizle Gemliğimize vatandaşlarımızın güvenle oturabileceği ve kesinlikle mağdur olmayacakları konutlar inşa edeceğiz. Yüzde yüz liyakatli, tertemiz, alanında uzman ve çözüm odaklı bir yönetim anlayışıyla Gemlik’e, Bursa’ya hizmet için geliyoruz. Belediye hizmetlerini en ileri teknolojiyle buluşturacağız ve vatandaşlarımız sorunlarının çözümü için uzun süre beklemeyecek. Kentsel gelişimi yaparken bu özelliği ayırt edici bir biçimde ele alacağız. Hiçbir projede vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Onları ranta kurban etmeyeceğiz. Çünkü bizler ‘Ahlaklı Belediyecilik’ anlayışıyla halka hizmet etmek için varız. Vatandaşımızın Refahı, bizim güvencemizdir” diyerek sözlerini noktaladı.

Editör: Bilal Kayaaltı