Yeniden Refah Partisi Bursa Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, Bursa Sebze ve Meyve Hali’ndeki esnaflarla buluştu.

Sedat Yalçın, Sebze ve Meyve Hali ziyaretinin ardından YRP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Zeynep Candan Albayrak’ın da katılımıyla Bursa Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Aydın Akyol ve Yönetim Kurulu Üyelerinin misafiri oldu.

Dernek Başkanı Akyol ve yönetimiyle tarımsal politikalar, sebze ve meyve yetiştiriciliğinde yaşanan sorunlara ilişkin görüş alışverişinde bulunan Sedat Yalçın, daha sonra YRP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Zeynep Candan Albayrak’la birlikte Nilüfer Belediyespor’u ziyaret ederek kulüp faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ

Dur durak bilmeden tüm gönüllere girmek için Bursa’yı karış karış gezen Sedat Yalçın, esnaf ve vatandaşların sorunlarıyla birebir ilgilenmeye ve projelerini paylaşmaya devam etti. Her gittiği yerde kendisine uzatılan hiçbir eli geri çevirmeyen Yalçın, yoğun geçen günün sonunda gençlerle bir araya gelerek soruları cevapladı ve Bursa Kent Vizyonu projelerini gençlerin desteğiyle hayata geçireceklerini söyledi.

LİYAKATLİ YÖNETİCİ VURGUSU

Suriyeli anne hem acı hem sevinç yaşadı Suriyeli anne hem acı hem sevinç yaşadı

Nilüfer için şehir estetiğiyle uyumlu, yeşil alan ve sağlıklı yaşam arasındaki organik ilişkiyi göz ardı etmeyen bir Kentsel Dönüşüm planladıklarını vurgulayan YRP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın; ilçede, gelecek kuşakların ekonomik, sosyal ve çevresel refahını sağlayıcı bir kentsel yaşam çevresi inşa edeceklerinin sözünü vererek;

“YRP Nilüfer Belediye Başkan Adayımız Sayın Zeynep Candan Albayrak’la birlikte, tarımdan sanayiye, eğitimden sağlığa kadar her alanda kalkınma hedeflerimizi tek tek gerçekleştirerek Nilüfer’i dünyanın yaşanabilir kentlerinden biri yapacağız. Bursa’nın tüm ilçelerinde olduğu gibi Nilüfer’de de önemli bir sorun olan kontrolsüz büyüme ve buna bağlı olarak gelişen sağlıksız yapılaşma problemini ortadan kaldırarak ilçede yaşayan her bir vatandaşımızı depreme dayanıklı dirençli kent vizyonumuzla tanıştıracağız. Çok Merkezli Kent projemiz başta olmak üzere kent içi ulaşıma yönelik projelerimizle özellikle sanayi bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımız için trafiği sorun olmaktan çıkaracağız. Dünyadaki değişim ve gelişimleri takip ederek kent kültürünü özümsemiş, liyakat sahibi, katılımcı ve demokratik bir yönetim anlayışı benimseyeceğiz. Nilüfer’de yaşayan hiçbir ferdimiz ayrışan değil bir ve bütün olan, ortak akılla yönetilen bir ilçede yaşıyor olmanın huzurunu ve güvenini yaşayacaklar.  Hayatın sakin aktığı, rantın değil hakkaniyetin hakim olduğu, karbon ayak izinin azaldığı nefes alan bir Nilüfer’i inşa etmek için Refah var.  Refahın hakim olduğu Nilüfer’de dün yok gelecek var, ışık var.” diye konuştu.

Editör: Bilal Kayaaltı