Cezaevinde tutuklu bulunan HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin DemirtaşPKK’nin tümüyle silah bırakması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Sosyal medya hesabı üzerinden gönderen Demirtaş, “TBMM’de usulünce, hukuk çerçevesinde sorunlarımızı çözüp büyük toplumsal barışı kesinlikle sağlayacağız. Bunları çoktan yapabilirdik ama; Erdoğan barışı isteyenleri içeri attı, tecride aldı, partilerini kapatmaya çalıştı, belediyelerine kayyım atadı, provokasyonlarla çatışmayı körükleyip ‘terör’ söylemi üzerinden halkı korkutup oy toplamaya çalıştı. Halen de bunu yapıyor” ifadelerini kullandı.

Şartlar belli oldu! Müjde verildi 9 Belediye memur alacak Maaşlar süper olacak İŞKUR duyurdu Şartlar belli oldu! Müjde verildi 9 Belediye memur alacak Maaşlar süper olacak İŞKUR duyurdu

“OYUNA GELMEYECEĞİZ”

Demirtaş şöyle devam etti: “Sahtekarlara inanmayın, barış ve huzur mümkündür. PKK eylemsizlik kararı alıp çözüme kapı araladı. Ama ısrarla provokasyonlar yapılıyor. Allah korusun, seçimi etkilemek için birileri kan dökmeye de kalkabilir. Hep birlikte dikkatli olacağız, oyuna da gelmeyeceğiz. Lütfen unutmayın, biz barış ve demokrasi istiyoruz. Birlikte eşit ve kardeşçe yaşamak istiyoruz. Yeşil Sol Parti en çok da bunun için çalışacak. Oy için halkı kışkırtan yalancılara değil, sahtekarlara değil, bize güvenin. Hep birlikte ve mutlaka kazanacağız” şeklinde açıklama yaptı.