Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Prim günü ve sigorta süresi şartlarını taşıyanlar emekli olarak ilk maaşlarını aldı. Şimdi ise EYT’de başlangıç kapsamına alınmayan staj ve çıraklık sigortalısı için yeni bir düzenleme gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. İstanbul Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği Kurucu Başkanı Murat Bal, konunun çözümü için önemli tespitlerde bulundu.

Memur maaşlarına yüzde 50'nin üzerinde zam yapılacak! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Temmuz'da farklar yatacak Memur maaşlarına yüzde 50'nin üzerinde zam yapılacak! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Temmuz'da farklar yatacak

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi Mart ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in girişimleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde neticeye ulaştı. Böylece 2 milyon 250 bin EYT’li vatandaş emekli oldu ve ilk maaşlarını almaya başladı. Şimdi ise staj ve çıraklık mağdurları seslerini duyurmaya çalışıyor. 1 milyonun üzerinde vatandaşın bur grupta yer aldığı tahmin ediliyor. Lisede staj yapmak için gittikleri iş yerlerinde ellerine sigorta kağıtları verildi. Girişleri yapıldı ve bu sigorta başlangıcınız sayılacak dendi. Fakat emeklilik sürecinde işler istenilen gibi olmadı. Özellikle EYT’de staj ve çıraklık sigortası eğitim kapsamında değerlendirildi. Yaşanan bu mağduriyetin bir an evvel giderilmesini talep eden İstanbul Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği Kurucu Başkanı Murat Bal, gazetevatan.com’a taleplerinin detaylarını anlattı.

Haberin devamını okumak  için tıklayınız: https://bitly.is/3MmCCtD