Güncellemelerin sürekli yapıldığı, sosyal hizmet bilgilerinin alındığı, hesaplara yatan paraların kontrol edildiği e- devlet kullanıcıları uyarılıyor. Şimdi e- devlet hesabınızı kontrol edin hesaplarınızı kontrol edin çünkü para yatmış olabilir.

Her türlü bilginin sorgulandığı, vatandaşın kamu kurumlarında, devlet dairelerinde, bankalarda yapacağı işlemleri öğrendiği e- devlet sürekli kontrol edilmesi isteniyor. TC kimlik numarasıyla yapılan girişlerin sonucunda hesaplarınıza para yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz. Farkında olmadan hesaplarınızda para olabilir. Buradan yola çıkarak e-devlete sürekli giriş yapılmalı. Şahıs ödemelerini sorgulamak için platforma giriş yaparak bilgilerinizi bakabilirsiniz.

Müşteri seçen taksicilere polis baskını Müşteri seçen taksicilere polis baskını

e-Devlet platformunun şahıs ödemeleri bölümü, yıllar içinde biriken paralarınızı adınıza saklıyor olabilir. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan açıklamaya göre, bu konudaki bazı projeler kapsamında ücretsiz SMS bilgilendirmeleri yapılacağı belirtiliyor. Bu sayede, hesabınıza para yattığında SMS ile bilgilendirilmiş olacaksınız. Eğer e-Devlet hesabınıza kayıtlı bir cep telefonu numaranız yoksa, mutlaka bir numara kaydetmeniz öneriliyor. Böylece hesabınıza yapılan ödemeleri anlık olarak takip edebilirsiniz.

Şahıs Ödemeleri Kapsamında Neler Var?

4A Nakdi Tazminat,

Eğitim ve Öğretim Yardımı,

4B Nakdi Tazminat,

Eğitim ve Öğretim Yardımı,

Bağ-Kur Mahkeme Kararı ile Maaş Ödemesi,

Bağ-Kur Tütün Ödemesi,

Bloke Konulan Emekli Maaşı,

Çölyak Metabolizma Ödemesi,

Emekli Hareketsiz İadesi,

Emsan Devir Öncesi Emanet İade,

Emzirme Yardımı Ödemesi,

Geçici İşgöremezlik Ödemesi,

Gelirlerden Red ve İadeler,

Şahıs Diş Ödemesi,

Şahıs İlaç Ödemesi,

Şahıs Sağlık Yolluğu Ödemesi,

Şahıs ödemeleri

Kendi şahıs ödemelerinizden paranızı almak istiyorsanız, öncelikle e-Devlet hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra sorgulama ekranına geçerek şahıs ödemeleri sekmesine tıklamanız yeterli olacak. Karşınıza çıkan ekranda farklı ödeme türlerini görebilirsiniz. Eğer hesabınızda biriken bir ödeme varsa, bu ödemeyi PTT aracılığıyla çekebilirsiniz.

HESAPLARA BAKIN

e-Devlet platformunun şahıs ödemeleri bölümü, yıllar içinde farkında olmadan biriken paralarınızı muhafaza ediyor olabilir. Bu nedenle, düzenli olarak hesabınızı kontrol etmek ve unutulan paralarınızı keşfetmek için e-Devlet hesabınıza giriş yapabilirsiniz.