Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yetkilileri Çanakkale’nin  kırsalında çıkan orman yangınında birçok çiftlik hayvanı hayatını kaybederken bir kısım çiftlik hayvanı yaralı olarak kurtardı. Kayadere Köyü’nde bir çiftlikte yaşayan eşek yangını 4. derece yanıklarla atlattı. Haytap ekipleri tarafından sahibinin rızası ile Bursa’ya getirilen eşek burada tedavi altına alındı.

Yangın sonrası yanıkların yanı sıra solunum ve sindirim yollarında bozukluk olan eşeği Bursa’ya getiren ekip üyelerinden birinin olan Ceren ismi verildi. Haytap Bursa İl Temsilcisi Emre Demir’in açıklamasına göre Ceren, yapılan tedaviler sonrası eski sağlığına kavuşturularak Emekli Hayvanlar Çiftliği’nde yaşam sürmeye devam edecek.

“ONU SIRTIMIZDA YAŞATACAĞIZ”

Yangından zarar gören Ceren’in uygulanacak tedaviler sonrası mutlu bir hayat süreceğini belirten Haytap Bursa İl Temsilcisi Emre Demir, “Geçtiğimiz hafta yaşanan Çanakkale’deki yangın sonrası bölgedeydik. Elimizden geldiğince oradaki tüm dostlarımıza yardım etmeye çalıştık. Özellikle yangında ileri derecede etkilenen dostlarımızın tedavisi için sahiplerin rızasıyla Bursa’ya getirdik. Burada da iyileştikten sonra tedavileri için ömür boyu mutlu bir şekilde yaşatacağız. Umudumuz tamamen iyi olması yönünde, bunu zaman ve tedavi belirleyecek. İyi olması için tüm müdahaleler hekimlerimiz tarafından yapılıyor. Ona ekip arkadaşlarımızdan birinin ismini verdik, dostumuzun adı Ceren oldu. O sırada Ceren de bizimle birlikteydi. Umarım diğer dostları gibi burada yaşar ve ömrünün sonuna kadar mutlu olur. Bu saatten sonra o kimseyi değil bizler onu sırtımızda yaşayacağız” dedi.

Bursa polisinde huzur operasyonu, 10 kişi gözaltına alındı Bursa polisinde huzur operasyonu, 10 kişi gözaltına alındı