TRT Spor ekranlarında bir skandal yaşandı. EURO 2024 maçlarının yorumlandığı 'Spor Stüdyosu' programında canlı yayına bağlanan Erbatur Ergenekon ve Ceyla Büyükuzun konuşurken kamera arkasındaki skandal ifadeler yayına yansıdı.

640Xauto 4 66823Bc155F32

Yayın esnasında kamera arkasında yapılan konuşmada "Otele yerleşelim gece ikiye kadar pompa" ifadesi kullanılınca acilen yayın kesildi.  Yayının kesilmesi üzerine ne yapacağını şaşıran TRT Spor sunucusu "Canlı yayın bazen böyle aksaklıklar yaşanabilir" demek zorunda kaldı.

TRT'DEN AÇIKLAMA GELDİ
TRT, canlı yayına yansıyan konuşmalara ilişkin bir açıklama yayımladı. Kanaldan yapılan açıklamaya göre, olayla ilgili soruşturma başlatılırken ilgili personel açığa alındı. Açıklamada; "TRT Spor kanalımızda canlı yayınlanan Spor Stüdyosu programında kabulü mümkün olmayan bazı konuşmalar yayına yansımıştır. Olayda sorumluluğu olanların tespiti ve gerekli cezanın belirlenmesi için hızlıca bir soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma tamamlanana kadar ilgili personel açığa alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz." denildi.

Söz konusu diyalog şöyle gelişti:

Tıraş olacak mısın?

Otele bir yerleşsek.

Gece 2'de yatacağına tıraş olsaydın ya.

Nafaka şoku! Özdilek Holding'in mallarına tedbir talebi... Nafaka şoku! Özdilek Holding'in mallarına tedbir talebi...

Tabii gece 2'ye kadar pompa.

Editör: Haber Merkezi