DEVA Partisi  il yönetim kurulu üyesi Hamza Türk, Büyükşehir Belediyesi’nin kanunsuz bir şekilde yıktığı ASGD binasıyla ilgili olarak, yapılanların haksız olduğunu, derneğin kendi imkanlarıyla yaptığı ve 30 yıldır kullandığı binanın yerle bir edilmesi Bursa vicdanında derin yaralar açtığını söyledi.  

Deva Partisi Bursa İl Yönetim Kurulu üyesi Hamza Türk

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş

‘İHANET KABUL EDİLEMEZ’

ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan’ı arayarak geçmiş olsun dileklerini ileten Hamza Türk, açıklamasında şunları dile getirdi: “ASGD sadece Bursa’ya değil, bütün Anadolu’ya hitabeden bir dernek olarak şehrimizin önemli bir değeridir. Büyükşehir Belediye Başkanı Bursalıların aklıyla alay ediyor. Bu kentte 30 yıllık tarihe sahip bulunan bir meslek kuruluşunun dernek binasını sorgusuz sualsiz yıkmak, hiç bir insani değere sığmaz. Bu olay sadece ASGD’ye değil, bütün Bursa’ya karşı yapılmış affedilmeyecek bir saygısızlıktır. Çünkü derneğin o yıkılan tesisi, Bursa’daki sanayicisinden iş insanına, esnafından tüccarına kadar bütün bir şehrin eseriydi. Herkesin maddi manevi katkısıyla yapılan bir ortak değere göz göre göre yapılan ihanet kabul edilemez” şeklinde ifadeler kullandı.

‘BU VİCDANSIZLIĞI UNUTMAYACAĞIZ’

Türk, açıklamasının sonunda ise şunları söyledi: “Kaldı ki burada Büyükşehir tarafından derneğe verilen restorasyon sözü vardır ki, o yerine getirilmeyen söz hiç affedilmez. Sen hem derneğin önce 450 metrekarelik bahçesini alıp parka katacaksın. Karşılığında grafik çalışmasını bile kendin yaparak söz verdiğin restorasyon sözünün üstüne yatacaksın. Hadi bunları yapmak zorunda kaldın diyelim, herhangi bir çözüm dahi sunma gereği duymayacaksın. Çok yanlış işler bunlar. Başkan Alinur Aktaş’a da yaptığınız çok yanlış diye mesaj gönderdim. Şu ana kadar geri dönme zahmetine bile katlanmadı. Şu kadarını söyleyeyim. Bursa bu yapılan vicdansızlığı kesinlikle unutmaz” şeklinde konuştu.