Süleyman Soylu’nun ardından İçişleri Bakan koltuğuna oturan Ali Yerlikaya’yla birlikte,  uyuşturucu, suç örgütü ve mafyaya yönelik operasyonlarda ciddi başarı elde ediliyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul’da düzenlenen "Kartel-2 Operasyonu" ile Hırvatistan makamlarınca Interpol tarafından; Kırmızı Bülten ile aranan, Güney Amerika’dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa’ya dağıtan, Avrupa çapında yapılan "Adriatica Operasyonu" kapsamında organize suç örgütün elebaşı olarak tanımlanan, Uluslararası uyuşturucu “Karteli” Hırvatistan uyruklu Nenad Petrak’ın Üsküdar’da yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya sosyal medyadan şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul’da düzenlenen "KARTEL-2 OPERASYONU" ile Hırvatistan makamlarınca Interpol tarafından;

Kırmızı Bülten ile aranan,

Güney Amerika’dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa'ya dağıtan,

Avrupa çapında yapılan "Adriatica Operasyonu" kapsamında organize suç örgütün elebaşı olarak tanımlanan, Uluslararası uyuşturucu “Karteli” Hırvatistan uyruklu NENAD PETRAK Üsküdar’da yakalandı.

Aziz Milletimiz bilmesini isterim ki; Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız.

Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan ve Avrupa’da bu uyuşturucuyu dağıtan uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı NENAD PETRAK, Hırvatistan adli makamlarınca “Kasten Adam Öldürme", suçundan Interpol tarafından KIRMIZI BÜLTEN ile uluslararası seviyede aranıyordu.

NENAD PETRAK, Hırvatistan Yolsuzluk ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi'nin (USKOK) raporuna göre dokuz kadar ülkede çok sayıda insanı kendi suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri.

Bursa Valisi söz verdi: Uyuşturucuyu kentimizden temizleyeceğiz Bursa Valisi söz verdi: Uyuşturucuyu kentimizden temizleyeceğiz

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası takibe alınan NENAD PETRAK’ın Üsküdar’da olduğu tespit edildi. Yakalanması için İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nün desteğiyle hemen Kartel-2 operasyonu başlatıldı ve Uluslararası Zehir Taciri yakalandı.

"ALLAH AYIĞINIZA TAŞ DEĞİRMESİN"

Operasyonu düzenleyen kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Gözlerinden Öpüyorum. Milletimizin duaları sizinle. Allah ayağınıza taş değdirmesin Uyuşturucu Tacirleriyle ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla artarak devam edecek."

ERDOĞAN GEREĞİNİ YAPTI

Hatırlanacağı gibi Süleyman Soylu'nun suç örgütü liderleriyle çekilen fotoğrafları kamuoyunda sık sık tartışam meydana getirmiş, görevden alınması sürekli gündeme gelmişti. 14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mevcut bakanlarla yola devam edilmeyeceğini ilan ederek, Soylu'nun oturduğu bakanlık koltuğu kendisinden alınmıştı. 

Editör: Bilal Kayaaltı