Üzücü kaza, İstanbul’un Başakşehir ilçesi Ziya Gökalp Mahallesi Olimpiyat Bulvarı’nda saat 07.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Ömer Aktaş kontrolündeki 34 CHR 487 plakalı hafif ticari araç başka bir araça arkadan çarparak su yoluna düştü. Arkadan çarptığı araç ise olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Bu esnada olay yerinden geçen ve kazayı gören 34 SB 7694 plakalı kamyonetin şoförü Erhan Kaya (42) diğer sürücüleri kaza konusunda uyarmak ve Ömer Aktaş’a yardım etmek için aracı ters yönde park ederek aşağı indi. Kamyonetin farlarını yakan Erhan Kaya yol üzerinde durarak diğer sürücüleri uyarmaya başladı.

ARACIN ALTINDA KALDI

O esnada Semih Olkun idaresindeki 34 LIM 411 plakalı minibüs, Erhan Kaya’yı son anda fark ederek manevra yaptı. Semih Olkun, tüm çabasına rağmen duramayarak önce Erhan Kaya’ya çarptı daha sonra ağaçlık alana savruldu. Kazada Erhan Kaya minibüs altında kalarak sıkıştı.

Şanlıurfa'da ekipler alarma geçti Şanlıurfa'da ekipler alarma geçti

OLAY YERİNDE CAN VERDİ

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri minibüs altında sıkışan Erhan Kaya’yı çıkararak sağlık ekiplerine teslim etti. Sağlık ekipleri yaptıkları incelemelerde Erhan Kaya’nın hayatını kaybettiğini belirledi. Polis, kayganlaşan yolda başka herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için güvenlik önlemi aldı. Ekipleri minibüs şoförü Semih Olkun’u ve hafif ticari araç sürücüsü Ömer Aktaş’ı gözaltına aldı.