Yaren Leylek’in mekanı Bursa’nın Karacabey İlçesi’ndeki Eskikarağaç Köyü’ndeki elektrik direklerindeki yuvaların bakımı yapıldı, oluşabilecek riskler ortadan kaldırıldı.

VATANDAŞLARIN ÖNERİLERİ DİKKATE ALINIYOR

Karacabey Belediyesine bağlı ekipler yuvalarda geleneksel bahar temizliğini tamamladı. Meşhur Yaren Leylek’in de yaşadığı yuva canlı yayından da an ve an izlendi. Karacabey Belediyesi ekipleri ayrıca Uluabat, Dağkadı, Yolağzı, Eskikaraağaç ve Yenikaraağaç mahallelerinde de yuvalarda bakım gerçekleştirdi. Özellikle kırsal mahallelerde muhtar ve vatandaşların yuvaları yakından takip ettiğini belirten Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Bizler Leylek Köyleri Birliği’nde Türkiye’yi temsil ettiğimiz için bu konu bizim için çok hassas. Biz de vatandaşlarımızdan bu yönde gelen tüm istek, öneri ve ihbarlarına değer veriyoruz.

Bu konuda yuvada çıkan dikenlerden tutun elektrik hatlarının oluşturduğu risklere, rüzgardan devrilmelere kadar bir çok talep geliyor. Biz de önceki gün doğal ve insan etkenli risk oluşturan tüm yuvaları kontrol ettik. Dağkadı Mahallemizde elektrik hatlarına zarar verme endişesi ile yıkılan bir yuvaya belediye ekiplerimiz anında yeni bir platformla yuvayı oluşturdu. Tüm bunların yanında geleneksel bahar temizliğini de önceki gün gerçekleştirdik” dedi.

Taksiye çarpan motosiklet sürücüsü ölümden döndü Taksiye çarpan motosiklet sürücüsü ölümden döndü

Editör: Bilal Kayaaltı