Olay, Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Bahçeşehir Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, pitbull cinsi köpeğin evden kaçması üzerine sahibi Hamza Saçıkirli, ailesiyle birlikte aramaya çıktı. Sokakta bulunan pitbull cinsi köpek, kendisini yakalamaya çalışan sahibi Saçıkirli’ye saldırıp, ayağından ısırdı. Oğlunun acı içinde yardım istemesi üzerine anne Havva Saçıkirli, müdahale etti. Havva Saçıkirli ile diğer oğlu Cengiz Saçıkirli, uzaklaştırmaya çalıştıkları köpeğin saldırısı ile ayaklarından ısırıldı. Ailenin yardım çağrıları üzerine çevredekiler, yardım istedi. Bölgeye gelen sağlık ekipleri, köpek ısırması sonucu yaralanan anne ile 2 oğlu ölümden dönerken, yapılan müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırdı.

ETKİSİZ HALE GETİRMEYE ÇALIŞIRKEN SALDIRIYA DEVAM ETTİ

Polis tarafından yakalanan köpek ise barınağa teslim edildi. Bu arada köpeğin aileye saldırdığı anlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. Öte yandan, saldırı sırasında bir vatandaş, elindeki tabancayla saldırgan köpeğe ateş ederek köpeği etkisiz hale getirmeye çalıştı ancak köpeğin saldırıya devam ettiği anlar ortaya çıktı.

EN UCUZ MAMA 300 TL

Ayın sonunu getiremiyoruz Ayın sonunu getiremiyoruz

En ucuz mama 300 TL'den satılırken, sektör oluşturduğu farklı algılarla vatandaşa köpek bakmayı tavsiye ediyor. Öte yandan, 27 milletvekilinin mama fabrikası olduğu kaydediliyor. 

Editör: Bilal Kayaaltı