14 Mayıs seçimleri öncesi siyaset arenasında heyecan artmaya devam ederken  tv100'de  Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtma ve Medya Başkanı Hamza Dağ, anketlerde Cumhur İttifakı’nın Millet İttifakı’na karşı farklı şekilde önde olduğunu söyledi.  Üç dönem kuralının yeni süreçte uygulanacağı mesajını veren Dağ, birçok vekilin liste dışında kalacağını belirtti.

ANKETLERDE FARK GÖRÜLÜYOR

 Gündeme yönelik açıklamalarda bulunan Dağ, “Anketlerde parti olarak, Cumhur İttifakı olarak önde gidiyoruz. Cumhurbaşkanımız önde gidiyor. İnşallah ilk turda seçimi kazanacağız. İyi bir fark var. Muharrem İnce faktörü var. Muharrem İnce’nin yüzde 10 civarında kendi oyu var. Seçime kadar ben bu civarlarda kalabileceği konusunda tam emin değilim. Kampanya dönemi önemli olacak. Muharrem İnce'nin performansı önemli. İnce'nin bu kadar oy alma noktasına gelme sebebi nedir? Asıl mevzu orada. İnce'ye kasımda, aralıkta, ocakta baktığımızda yok. Şubatta 0'lar 1'ler, marttan sonra yüzde 10'lu oylar konuşuyoruz. Partisi 4-5 civarında. Nedeni 7'li masanın adayının tutmamış olması, kabullenilmemiş olması” ifadelerini kullandı.

ÜÇ DÖNEM KURALI

AK Parti’deki üç dönem kuralı tartışmalarına da değinen Dağ, "Biz 2018’de üç dönem kuralını uygulamadık, uygulayamadık. Zaman çok dardı, erken seçim oldu. Ben üç dönemi hem MYK’da savundum hem birebir Sayın Cumhurbaşkanımızla konuşmamda hem sahada teşkilatlarımızla yaptığımız görüşmelerde. Başvuruyu usulen yaptık. Çok net bir şekilde üç dönem kuralının uygulanması gerektiğini söyledik. 20 sene 25 sene daha bu ülkenin bu partiye ihtiyacı olduğu kanaatindeyim. 25. döneme ara verme ve dönem olarak saymadan 26, 27 dönemde üç dönemi üst üste yapan bu dönem ara verecek" diye konuştu.

ENFLASYON MESAJI

2008 öncesi ve sonrası için hesaplama yapıldı EPT’lilere müjde geldi! Prim eksik olanlar için adım atıldı 2008 öncesi ve sonrası için hesaplama yapıldı EPT’lilere müjde geldi! Prim eksik olanlar için adım atıldı

Dağ, hayat pahalılığıyla ilgili bir soru üzerine de, “Ekonomi sorunu yok demiyoruz böyle bir şey var ama çözeceğiz, çözüyoruz, çözmek için uğraşıyoruz. Depremin mutlaka ekonomiye bir etkisi oldu. Allah’a şükür hızla ekonomi çarkları döndü. Dünyadaki enflasyon artışıyla beraber biz faizle ilgili yaptığımız işte enflasyon dünyadaki oranın üzerinde bizde artış oldu. Şimdi onun aşağıya doğru eğiliminde inmeye başladığını görüyoruz. Bundan sonra bizim önümüzdeki dönemde seçim vaadi olarak ne yapacaksınız diye sorsanız bizim en önemli vaadimiz enflasyonu aşağıya indirmek” ifadelerini kullandı.