Gıda ürünlerine gelen zamlar, kira artışları işçi kesiminin belini bükerken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair soruları yanıtlarken asgari ücrete ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak,  Temmuz'da bir artış yapılmayacağını vurguladı. 

KFA Fuarcılık İDEF'i organize edecek KFA Fuarcılık İDEF'i organize edecek

ZAM çıkışı

Vedat Işıkhan, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu, hükümetin müdahalesi olmaksızın, işçi ve işveren temsilcilerinin katılımıyla asgari ücreti belirleyen bağımsız bir kurumdur. Biz, Bakanlık olarak sadece bu sürecin sağlıklı ilerlemesi için moderatörlük yapıyoruz," dedi. Bakan, Temmuz ayında asgari ücrete bir zam yapılmayacağını, Ocak ayındaki artışın bu durumu göz önünde bulundurarak yapıldığını ifade etti.

“KALICI REFAH ARTIŞININ PEŞİNDEYİZ”

Bakan Işıkhan, ekonomik dengelerin korunması gerektiğine dikkat çekerek, "Biz kalıcı refah artışının peşindeyiz ve şu anda istihdamdan feragat etmeden büyüme sergiliyoruz. Bu süreçte Bakanlık olarak işçilerimize, memurlarımıza ve emeklilerimize yönelik desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz," şeklinde konuştu.

Editör: Bilal Kayaaltı