Bursa'da feci kaza, çok sayıda yaralı var! Bursa'da feci kaza, çok sayıda yaralı var!

Son zamanlarda Bursa'da hırsızlık olaylarında gözle görülür bir artış yaşanıyor. Bu durum, özellikle giriş katlarında oturan vatandaşları tedirgin ediyor.

Olay, Bursa’nın  Nilüfer ilçesi Fethiye Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, birinci katlarda bulunan evlere boruları kullanarak giren ve hırsızlık yapan kişi için polis alarma geçti. Hırsızlık ihbarı üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri operasyon başlattı.

Ekipler, aynı yöntemle 3 hırsızlığın yaşandığı bölgede tüm güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan incelemelerde şüphelinin 35 adet suç kaydı bulunan Ö.P. (32) olduğu belirlendi.

EVLERE TIRMANARAK GİRİYORMUŞ

Ekiplerin çalışmalarının ardından Ö.P.'nin Manisa'dan Bursa'ya hırsızlık için geldiği tespit edildi. Ö.P. hırsızlık amaçlı bölgede dolaştığı sırada Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği'ne bağlı ekipler tarafından kıskıvrak yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen Ö.P. işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan,  evlere tırmanarak girme anları güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı

Editör: Bilal Kayaaltı