BUDSİAD tarafından Almira Otel’de gerçekleştirilen buluşmaya Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş ile dernek üyeleri ve iş insanları katıldı.

Toplantıda ilk olarak kürsüye çıkan BUDSİAD Genel Sekreteri Ali Akın, dağ yöresinin büyük bir eksikliğinin BUDSİAD’ın kuruluşu ile giderildiğini belirterek, “Bu yolculukta siz değerli iş insanlarının yanımızda olması gücümüze güç katacaktır” dedi.

Bursa'da kitap severler fuara koştu Bursa'da kitap severler fuara koştu

Daha sonra konuşan Kurucu Başkanı Serkan Salır da,  dağ yöresinde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara yardımcı olmak amacıyla bir araya gelen iş insanlarının daha sonra kurumsal kimliğe bürünerek BUDSİAD’ı kurduğunu ifade etti.

BİR ÇATI ALTINDA TOPLANDILAR

Tanıtım toplantısında konuşan BUDSİAD Başkanı Recep Öztürk ise, Bursa ve ülke ekonomisine önemli katkılar veren dağ yöresi iş insanlarını bir çatı altında toplamak amacıyla derneklerini kurduklarını söyleyerek, “Dağ ilçelerinden yetişen iş insanları Bursamız’da ve ülkemizin dört bir yanında tüm sektörlerde şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine önemli katma değer sağlamaktadır. Ekonomik tabanlı kuruluşların tepe noktalarında Uludağlı iş insanları var. Zamanla, odağında ekonomi olan bir iş dünyası derneği ihtiyacı ortaya çıktı. 11 kurucu üye ile birlikte BUDSİAD resmi olarak kuruldu” dedi.

“BAŞARILI İŞLERE İMZA ATACAĞIZ”

Yönetim kurulu olarak üstlendikleri görevi ekip arkadaşlarıyla birlikte layıkıyla yerine getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden BUDSİAD Başkanı Recep Öztürk, “Derneğimizin kurucularına, çok teşekkür ediyorum. Yeni yönetim kurulu olarak; üstlendiğimiz sorumluluğun bilinciyle BUDSİAD’ı Bursa iş dünyasında etkili bir konuma getirmek amacıyla kendimize bir yol haritası oluşturduk” diye konuştu.

“BÖLGEYE KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

İlk hedeflerinin güçlü bir üye profili oluşturmak olduğunu vurgulayan Başkan Öztürk, “Üye sayımız ne kadar çok olursa, ne kadar çok nitelikli iş insanı BUDSİAD çatısı altında buluşursa, bölgemize ve ekonomimize o kadar yararlı çalışmalar yapabiliriz. Derneğimizin başarısı, sizlerin değerli katkıları ile mümkün olacaktır. BUDSİAD çatısı altında hep birlikte birçok başarıya imza atacağımıza inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Editör: Bilal Kayaaltı