Küme düşmeme mücadelesi veren Bursaspor, Batman Petrolspor hazırlıklarına Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde devam ediyor. Zorlu deplasman öncesi gazetecilere konuşan Timsah’ın patronu İsmail Ertekin, tecrübeli oyuncuların takıma katılmasıyla gençlerin daha iyi performans göstereceğini söyledi.

Ertekin gitti, takım Hurmacı'ya emanet Ertekin gitti, takım Hurmacı'ya emanet

“KİM VERİMLİYSE ONU GÖRMEK İSTYİRORUZ”

İsmail Ertekin, Afyonspor maçında yaptığı tercihlerle alakalı olarak, “Devre arasında Eren Tunalı Milli Takım’a gitmişti. Mustafa Genç’i orada oynatabilir miyizi düşündük. Hazırlık maçlarında Mustafa iyi oynamıştı o bölgede. Ama istediğimiz, beklediğimiz gibi olmadı. Eren Tunalı’nın da kötü oynadığı maçlar oldu. Bireysel ve isim olarak değerlendirmemek lazım. Sıkıntımızı biliyorsunuz. Müdafada çeşitli oyuncuları oynatıyoruz. Kim verimliyse onu görmek istiyoruz. Bu haftaki tercihimiz bizim istediğimiz gibi olmadı” ifadelerini kullandı.

“DAHA İYİ MÜCADELE EDİYORUZ”

Afyonspor’la 1-1 berabere kalınan mücadeleyle ilgili takımın son durumunu değerlendiren Bursaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, “Bireysel olarak değinmeyeceğim ama genel olarak sezonun ilk yarısından daha iyi mücadele ettiğimizi gördük. Bundan dolayı sevinçliyiz. Biraz daha ilerletmeliyiz. Daha iyi bir seviyede olacağımızı görüyoruz. ‘Bu takım daha iyi iş yapabilir’ pozisyonunuz var. Bunu da becereceğiz” dedi.

Batman Petrolspor müsabakasının seyircisiz oynanacak olmasına da değinen Ertekin, “Futbol seyircili bir oyun. Özel maç gibi olacak. Böyle olunca da belki zevkli bir maç olmayabilir ama puan ihtiyacımızdan dolayı bu maçı iyi konsantre şekilde oynamalıyız. Taraftarsız oynanması bizi bozmaz. Üç puan alıp gelmeliyiz. Bu tür maçlarda gençlerimiz daha iyi oynayacaktır” şeklinde konuştu.

HASAN AYAROĞLU MÜJDESİ

Deneyimli teknik adam, ‘Hasan Ayaroğlu’nu ne zaman sahada göreceğiz?’ sorusuna şu cevabı verdi: “Hasan Ayaroğlu’nu önümüzdeki haftadan sonra sahada göreceğimizi düşünüyorum. Salonda çalışıyor. Dönüş için çabalıyor. Tecrübeli oyuncularımız sahada, tecrübesini ortaya koyunca artı 1 öne geçiyoruz. O isimler geri gelince gençlerimize daha iyi yol gösterecektir. En yakın zamanda gelirler” dedi.

“UEFA’DAN GELECEK HABERİ BEKLİYORUZ”

Bursaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, transfer tahtasıyla ilgili konuyu değerlendirdi. Ertekin, “Şu ana kadar transfer yapılmayacakmış gibi savaşa devam ediyoruz. Böyle düşünüyoruz ve hareket ediyoruz. Transfer açılırsa bizim için milli piyango olacak. Görüntü o. İnşallah açılır. Benim söyleyeceklerim bu konuda sınırlı. UEFA’dan gelecek habere göre hareket edeceğiz” açıklamasında bulundu.