Yeşil-beyazlı kulüpte kongre belirsizliği sürerken, takımdan ayrılıklar devam ediyor. Bursaspor’un altyapısında yetişen ve gelecek vaadeden 19 yaşındaki Kadir Yiğit, kulüple ilişkisini kesti.  

Stoper mevkiinde forma giyen 19 yaşındaki futbolcu, geçen sezon U19 takımı ile 11 maça çıktı. 2021-2022’de yine U19 formasıyla yeşil-beyazlı formayı 29 kez terleten Kadir Yiğit, 2020-2021 sezonunda A takıma kadar yükselmişti. TFF 1. Lig’de 2 maçta 19 dakika forma giyen genç isim, o yılda da U19’da ter dökmüş ve 14 maçta boy göstermişti.

Bursaspor Beyoğlu'nda galibiyeti koruyamadı 1-1 Bursaspor Beyoğlu'nda galibiyeti koruyamadı 1-1

“NİCE YILLAR HİZMET ETMEYİ ARZU ETTİM”

Genç oyuncu Kadir Yiğit, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yaklaşık 10 yıl önce küçük bir çocukken büyük bir heyecan ile kapısından içeri girdiğim büyük Bursaspor camiasına bugün veda ediyorum. Çocukluğumdan, yuvamdan ayrılırken üzerimde emeği olan değerli hocalarıma ve kulüp personeline teşekkürü bir borç bilirim. Elbette nice yıllar bu şanlı kulübe hizmet etmek en büyük arzu ve isteğimdi. Yeri ve zamanı geldiğinde söylenecek sözümüz elbette olacaktır. Ayrılıklar da sevdaya dahildir. Bir gün tekrar buluşmak üzere Bursasporum” şeklinde not yazdı. 

Hatırlanacağı gibi, Hasan Ayaroğlu da, geçtiğimiz ay takımdan ayrılmıştı.