Bursaspor eski Başkanı Ali Ay’dan Yeşil Beyazlı Kulübe destek geldi. Ali Ay ‘Yanındayım’ kampanyasına 3 milyon liralık katkıda bulundu.

X I M G 4582.Jpeg.pagespeed.ic. P Mz B D Ym C K E

Başkan Enes Çelik, Ali Ay’a yaptığı ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “İlay Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ali Ay “Yanındayım” kampanyamıza 3 Milyon TL bağış yapmıştır. Ayrıca kulübümüzün iki deplasman maliyetinin karşılanmasını taahhüt etmiştir. Kendisine kulübümüz adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

5Cebdcfc67B0A91350489792

Bursaspor'un divan başkanı belli oldu Bursaspor'un divan başkanı belli oldu

Öte yandan Mesut Ünal, resmi imzayı attı. Kulüp tarafından yapılan açıklamada; "Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerimizde gerçekleşen imza törenine Başkanımız Enes Çelik, Altyapı ve Gençlik Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Oğuzhan Kutlucan, Gençlik Geliştirme Program Sorumlumuz Mesut Ünal ve Altyapı Antrenörlerimiz katıldı." denildi.

Enes Çelik ise "1967’de Gündüz Özcebe hocamız ile başlayan Bursaspor’un altyapı hamlesi, 57 yıllık köklü bir gelenekte, ülke futboluna sayısız milli sporcu kazandırırken; Vakıfköy markasıyla yurt dışından da dikkatle takip edilen bir futbol eğitim merkezi konumuna erişti… Bu vesileyle Vakıfköy markasının oluşmasında emeği olan teknik sorumlusundan malzemecisine herkese teşekkür ediyor; hayatta olmayanları da rahmetle anıyorum. Burası öyle güçlü bir geleneğe sahip ki; 1989-90 sezonunda, A Takımımız dönemin Süper Ligi’de mücadele ederken, tümü özkaynaktan yetişen genç Vakıfköy kadrosu; Bursaspor Amatör takımı adıyla Türkiye 1. Ligi’nde şampiyon olarak en üst lige yükselme başarısı dahi göstermiş… Öyle güçlü bir geleneğe sahip ki Bursaspor’un Süper Lig şampiyonluğu, Vakıfköy’den yetişen oyuncularımızla gelmiş. Bugün bize düşen; Vakıfköy’ü her anlamda gösterişli günlerine kavuşturmak olacak. Vakıfköy’de torpili olanlar değil, yeteneğini çalışma azmi ile güçlendirenler forma giyecek." ifadelerini kullandı.

Menajerlerin uğrak yeri ve söylentilerle anılan değil; sporcu aileleri ve amatör takımlarla güçlü bağlarıyla bilinen bir eğitim kurumu olacak!

A takıma transferler de gelse, Vakıfköy’den yetişen gençlerimiz bizim göz bebeğimiz. İkinci şampiyonlar burada yetişecek. Hepsini yakından takip ediyoruz.

Bugün içinde bulunduğumuz ve 1979’da hizmete açılan Orhan Özselek Tesisleri’nde; 45 yılın yorgunluğunu yenileyecek projelerimizle de her anlamda modern bir futbol eğitimine zemin hazırlayacağız.

Altyapı’dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Oğuzhan Kutlucan liderliğinde, Gençlik Geliştirme Komitesi Üyelerimiz de bu ortamın sağlanması için yoğun mesai sarf edecekler.

Her anlamda, Bursaspor’un geleceği emin ellerde olacak.

Bunun ilk adımı olarak da Vakıfköy’ün sportif anlamda yeniden yapılanması için tam yetki ile göreve getirdiğimiz Mesut Ünal hocamızla 3 yıllık yeni bir dönemi başlatıyoruz. Bursaspor ve ülke futbolu için hayırlı olmasını diliyor sözü değerli hocamıza bırakıyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Editör: Haber Merkezi