Enes Çelik başkanlığında transfere hızlı başlayan Bursaspor bir yandan da yeni sezon hazırlıkları için geri sayıma geçti. Önümüzdeki günlerde Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde başlayacak 1, etap çalışmaları sonrası yurt dışında da bir kamp yapılması planlanıyor. Bursaspor, eğer planlar tutarsa yurt dışında kamp yaparsa 3. Lig'den ilk kez bir takım hazırlık kampını yurt dışında yapmış olacak.

5533134

Vakıfköy'de yetişen stoper, yıllar sonra Bursaspor'a geliyor Vakıfköy'de yetişen stoper, yıllar sonra Bursaspor'a geliyor

Teknik Direktör Pablo Martin Batalla‘nın gelişiyle birlikte hareketli günler geçiren Bursasspor yönetimi bir yandan yeni kadroyu oluşturmak isterken diğer yandan hazırlık sürecini de programlıyor. Başkan Enes Çelikestek kampanyasıyla birlikte transfer tahtasını yıllar sonra açmayı başarmıştı. Temmuz'da Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde topbaşı yapacak Batalla ve öğrencileri, Ağustos ayı başında ikinci kamp için Bursa‘dan ayrılacak. Kamp için Süper Lig ekiplerinin de sıkça tercih ettiği Antalya, Bolu, Kocaeli, Erzurum, Kayseri, Burdur, Afyon gibi illerdeki kamp tesislerinin maliyetini ve şartlarını araştıran yönetimin yurtdışı tercihini de değerlendiriyor. Süper Lig şampiyonluğu olduğu döneminde Avusturya‘nın Seefeld ve Bad Tazmandorf bölgelerindekamp yapan Bursasspor, yine aynı bölgedeki maliyetleri de masaya yatırıyor.

20240314Aw162737

Teknik patron Batalla ile konuyu görüşecek olan yönetim kurulu, Avusturya‘da kamp gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Editör: Haber Merkezi