Bursa, Kütahya, Afyonkarahisar, Balıkesir, Adıyaman, Kilis ve Şanlıurfa gibi kalelerini kaybeden, CHP karşısında ciddi bir yenilgi alan AK Parti, kadrolarında temizliğe hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önce genel merkezde taşları yerinden oynatacağı, ardından başarısız illerdeki teşkilatlarda temizlik yapacağı konuşuluyor.

AK Parti Genel Merkezi’nde teşkilat, yerel yöneticiler ve parti tabanı tarafından istifası en fazla istenilen isim Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz oldu. Elips Haber’in haberine göre, Yavuz’un aynı zamanda Sakarya’da farklı alanlara müdahale etmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da tepkisine sebep olduğu belirtiliyor. Erdoğan’ın ilk görevden alacağı ismin Ali İhsan Yavuz olacağı söyleniyor.

Öte yandan, Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkan Vekili, Bursa Milletvekili Efkan Ala’nın da istifasını isteyebileceği konuşuluyor.

AK Parti medya tanıtım biriminin tamamen görevden alınması bekleniyor. Ertan Aydın, Erkan Kandemir, Fatma Betül Sayan Kaya, Yusuf Ziya Yılmaz’ın görevden alınacağı kaydediliyor.

AK Parti’de “görevden affı” istenilen isimler listesi;

Ali İhsan Yavuz

Medya tanıtım tümüyle

Ertan Aydın

Bakan Işıkhan'dan asgari ücretliyi üzen açıklama Bakan Işıkhan'dan asgari ücretliyi üzen açıklama

Erkan Kandemir

Fatma Betül Sayan Kaya

Yusuf Ziya Yılmaz

Editör: Bilal Kayaaltı