Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen 7. Gençlik Buluşması öncesinde vakfın 81 il temsilcisiyle bir araya geldi. Burada konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok önemli bir dönemin arifesinde olduklarını belirtti.

“ GEREKEN CEVABI VERİN”

Erdoğan, 31 Mart’ın kendisi için son seçim olduğunu ifade ederek,  "Ardı arkası kesilmeyecek şekilde çalışmalarımı sürdürüyorum. Adeta nefes almaksızın koşturuyoruz. Çünkü benim için bu bir final. Yasanın verdiği yetkiyle bu seçim son seçimim ama buradan çıkacak netice benden sonra gelecek kardeşlerim için bir emanetin devri olacak. Onun için de hazırlıklarımızı buna göre yapıp, adımı da buna göre atmamız lazım ki çok farklı bakanlara karşı gereken cevabı istiyoruz ki 31 Mart akşamı verelim. 1 Nisan'dan itibaren de yeni bir dönemi inşallah başlatalım."

Gençlere inandığını ve güvendiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, bütün buralarda bir değişim dönüşümü yapalım. Çünkü gözler burada" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha öncede yerel ve genel seçimler arifesinde son kez aday olacağına yönelik açıklamalar yapmıştı.  

2009: “2011, Allah ömür verirse son milletvekilliği adaylığımdır.”

2012: Büyük Kongre’de son kez Genel Başkanlık’a aday oluyorum.

Girdi maliyetleri düşmüyor, O kentte ekmeğe zam geldi Girdi maliyetleri düşmüyor, O kentte ekmeğe zam geldi

2022: 2023’te milletten kendi adımıza son kez oy istiyoruz.

Editör: Bilal Kayaaltı