Trendyol 1. Lig’in 2. hafta mücadelesinde Kocaelispor, deplasmanda karşılaştığı Eyüpspor’a 2-0 mağlup oldu. Müsabakanın ardından Kocaelispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“HAKEMLERİ KONUŞMAK İSTEMİYORUM”

Güçlü ve kaliteli bir takıma karşı oynadıklarını aktaran Sağlam, "Planımızı güzel uyguladığımızı düşünüyorum ama final paslarında gereksiz acele ettik. Golü bulmamız gerekirken dönen top bizim kalemize gol oldu. Gol olabilecek pozisyonlarımız vardı. Karşımızda oyuncu kalitesi yüksek, uzun süredir beraber oynayan ve iyi bir takım vardı. Şunu açıkça söylemek istiyorum, uyum sorunu yaşıyoruz. Bu çok doğal, takıma yeni katılan oyuncular var. Bu sürecin sancılı olacağını biliyoruz. Futbolda beraber oynama alışkanlığı tabiri vardır. Beraber çalışarak Altay maçında çok daha farklı bir Kocaelispor olacağını söyleyebilirim. Her geçen gün daha iyi bir Kocaelispor olacak. Üzüldük, buradan daha farklı sonuçla ayrılabilirdik. Bunun yanı sıra hakem konuşmak istemiyorum ama bugün çifte standardın zirvesini yaşadık. Hakemler gördüğünü çalmalı" ifadelerini kullandı.

Sağlam, 1-2 eksik pozisyonlarının bulunduğunu ve buralara takviye yaparak transferi kapatacaklarını da sözlerine ekledi.

Ertuğrul Sağlam, 2009-2010 sezonunda Bursaspor’u şampiyon yaparak Anadolu’da devrim gerçekleştirmişti.  

Editör: Bilal Kayaaltı