Trendyol Süper Lig’de sezonu 49 puanla 10. sırada tamamlayan Antalyaspor’da teknik direktör Sergen Yalçın ile yolların ayrılmasının ardından takımın başına geçecek yeni isim belli oldu. Akdeniz temsilcisi, Fenerbahçe’nin efsane futbolcuları arasına adını yazdıran ve kariyerini teknik direktör olarak sürdüren Alex de Souza’yı göreve getirdi. Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Antalya’ya ayak basan Alex, havalimanında kırmızı-beyazlı taraftarlarca coşkulu bir şekilde karşılanmıştı. Antalyaspor’un yeni teknik direktörü için bugün kentte bulunan bir otelde imza töreni düzenlendi. Törene Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe ve Basın Sözcüsü Alkan Evren katıldı.

Alex de Souza ile 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını ve transfer konusunda da görüşmelerde bulunduklarını belirten Boztepe, "Geldiği geceden beri kendisiyle toplantılar yapıyoruz. Şimdiden kadro çalışmalarına başladık. Hocamızın önerdiği isimler var. Bizim belirlediğimiz oyuncular var. Antalyaspor bütçesine uygun ve en seçkin şekilde kadro oluşturmaya çalışacağız" diye konuştu. Bir basın mensubunun Antalyaspor’un transfer tahtasının kapalı olduğunu hatırlatması üzerine Sinan Boztepe, "Temmuzun ilk haftasında transfer dönemi açılıyor. Transfer dönemi başlamadan tahtayı açacağız. Engel kalkar kalkmaz da transferlerimizi yapacağız" cümlelerine yer verdi.

Milliler Portekiz karşısında dağıldı! Milliler Portekiz karşısında dağıldı!

“TARAFTAR MAÇA GELSİN”

Antalyaspor’un, menajeriyle görüşmeye başladığı andan itibaren takımla ilgili çalışmalara başladığını söyleyen Alex de Souza, "Çok yoğun şekilde takımı inceleme şansım oldu. Nuri ve Sergen hocanın oynattığı oyunlarla takımın ne tarz oyun ortaya koyduğuna dair inceleme şansım oldu. Burada da daha önce takımda çalışan insanlardan bilgi aldım ve onlardan aldığım bilgilerle çalışmalarımı sürdürdüm" şeklinde konuştu. Brezilyalı çalıştırıcı, mücadeleci bir kadro oluşturmak istediğini ancak bunu yaparken de doğru bütçeyle başarıya gitmeyi düşündüklerini dile getirerek, "Semih hoca (Şentürk) ekibimizde olmayacak. Antalyaspor’da çalışanlar dışında 2 tane yardımcı hoca getireceğim. Türkiye’de bulunan Mehmet Aurelio da bizimle olacak. Helton ile de konuştum. Diğer oyuncularla da görüştüm. Öncelikle burada biz en iyi kadroyu oluşturmak istiyoruz. Dengeli ve mücadeleci olmalı. Taraftar maçı izlemeye geldiğinde evine mutlu dönmeli" değerlendirmesinde bulundu.

“TAKIMA DÜŞÜNDÜĞÜM İSİMLER VAR”

Antalyaspor’da gerçekten oynamak isteyen oyuncuları kadrolarına katmak istediklerini belirten Alex, "Birçok oyuncu bazı takımlara gelmek ister. Bununla alakalı yönetim gerekli aksiyonları alacak. O isimlere takılı kalmayın. Brezilya’daydım ve oradaki haberlere daha rahat ulaşıyorum. Oradayken de bazı haberler geliyor ama bunlara takılı kalmayın" açıklamasını yaptı. 46 yaşındaki çalıştırıcı, rakibiyle çok ciddi mücadele veren dengeli bir Antalyaspor hedeflediklerini de dile getirdi. Alex, "Sistemle alakalı konuşmak için erken olduğunu düşünüyorum. Gelen oyuncuların durumuna göre konuşabiliriz. Sadece şehir içinden değil dışından da Antalyaspor’u izlemeye gelenlerin olduğunu hayal ediyoruz. Bizim buradaki odağımız güçlü ve dengeli bir takım oluşturmak. Takımımda düşündüğümüz isimler var. Takımın finansal durumunu yormayacak oyuncular seçmek. İyi oyuncuları getirmek istiyoruz. Antalyaspor’u isteyen oyuncularla çalışmak istiyoruz. Bazen güçlü isimlerle kontrat imzalarsanız ama istediğinizi alamazsınız. Bizde o yüzden Antalyaspor’da oynama arzusunda olan oyuncularla çalışmak amacındayız" diye konuştu.

“GELECEK ADINA KONUŞMAYA GEREK YOK”

Türkiye’den üzgün ayrıldığını vurgulayan Alex de Souza, "Buradan ayrılırken üzgün ayrıldım. İnsanların bana yaşattıkları ise mutlu ayrılmama da vesile oldu. Burada bulunduğum zamanlarda Türk halkının bana yaşattığı mutlu hisler için de teşekkür ederim. Burada bir sözleşmem var. Takımı başarıya götürmek için çalışacağım. Gelecek adına konuşmaya gerek yok, gün gün bakacağız. Mesele ben Brezilya’da oynarken Türkiye’de kariyerime devam edeceğim ve sürdüreceğim aklıma gelmemişti. 8 yıl sonra kariyerimi Fenerbahçe’de tamamlayacağımı düşünüyordum. Ben Antalyaspor’da olmaktan dolayı mutluyum. Gelecek ile ilgili bir şey söylemek doğru değil. Bugünün tadını çıkaralım, yarına bakarız" dedi.

Editör: Bilal Kayaaltı