Asgari ücrete ara zam açıklaması! Asgari ücrete ara zam açıklaması!

Yerel seçimde beklendiği gibi sandıktan kötü bir sonuç alan İYİ Parti’de,  Meral Akşener’in bırakmasına rağmen kazanlar kaynıyor. Geçtiğimiz hafta sonu yapılan kurultayda Müsavat Dervişoğlu’yla girdiği kurultay yarışını kaybeden Koray Aydın, partide değişimin olmadığını dile getirdi. İsmail Saymaz’a konuşan Aydın, tabanda büyük bir isyan hareketi olduğunu istifaların yaşandığını belirtti.

“BAŞKA ELLER VAR”

 Koray Aydın, İYİ Parti'nin iç dinamikleri ve dış müdahaleler hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Aydın, "Bütün mekanizmalar devrede, herkes çalıştı. Partide bir yenilik olmadı. Daha önce ne varsa aynı şey devam etti. Buna karşı partimizin tabanının isyan hareketi var. Durduramıyoruz. Üzülüyorum böyle olmasına ama... Çoğu haberimiz olmadan istifa ediyor. Parti bu işten karlı değil, zararlı çıktı" ifadelerini kullandı. Ayrıca, dış müdahalelere işaret ederek, "Her taraftan var, çok yönlü. Organize bir yapının iyi çalıştığı görülüyor. Baştan beri fark ediyorum. Ama onlar bizden daha güçlü" şeklinde konuştu.

“YAPABİLECEĞİM BİR ŞEY YOK”

Partiden ayrılıp ayrılmayacağı sorusuna da yanıt veren Aydın, "Hiçbir şey düşünmüyorum. Sadece ayrılıp gidenlere olan üzüntümü önlemeye çalışıyorum. Yapabileceğim bir şey yok. Arkadaşlar da arıyor. Onları gruplar halinde çağırıp konuşacağım. Önce onları dinleyeceğim. Bu işin önünü kesmeye çalışacağım ama bu sefer çok hızlı bir çöküş var" diyerek durumun ciddiyetini vurguladı.

Editör: Bilal Kayaaltı