İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahtecilik ile ilgili yürütülen çalışmalar çerçevesinde Tuzla ilçesinde faaliyet gösteren bir eczane ve bir optikçi eklentilerinde, yasadışı ilaçların başkaları adına reçete edilerek kamu zararına sebebiyet verildiğini tespit etti.

TEKNİK VE FİZİKİ TAKİP YAPILDI

Olayla ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde harekete geçen polis, yapılan teknik ve fiziki takibin sonunda 25 Ağustos’ta belirlenen adreslere yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskınlarda 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. İşyerlerine yönelik yapılan aramalarda ise başkaları adına reçeteli ve barkodları koparılmış halde, olumsuz depolama koşullarında tutulan piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lirayı bulan 134 adet tablet kanser ilacı, 56 kilo 400 gram enteral beslenme sıvısı, 34 kilo 500 gram beyin, damar anevrizması ve yüksek tansiyon ilacı ele geçirildi.

ADLİYEDE SERBEST BIRAKILDILAR

Operasyon çerçevesinde yakalanan 3 şüpheli, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Zanlıların tamamı, “TCK-157” ve “Nitelikli Dolandırıcılık” suçlarından sevk edildikleri adli makamlarca haklarında adli kontrol hükümleri uygulanarak salıverildi.

Uyuşturucu rezaleti bitmiyor, 18 milyon değerinde zehir ele geçirildi! Uyuşturucu rezaleti bitmiyor, 18 milyon değerinde zehir ele geçirildi!