Aşırı para hırsı takım sevgisinin önüne geçti, vizdanları kararan çalışanlar forma hırsızlığı yaptı. 

Sarı- kırmızılı camiada herkesi şok eden hırsızlık olayı bir taraftarın dikkatiyle aydınlandı.

Galatasaray Kulübü’ndeki 'forma hırsızlığı' davası giderek büyüyor. Yıldız futbolcuların soyunma odasından en özel eşyaları dahi çalınıyor. Davada konuşan sanıklar Galatasaray'ın yıldızı Fernando Muslera'nın maç esnasında terlettiği formasının dahi satışa koyulduğunu öne sürdü.

17 YIL HAPİS İSTEMİ

Florya Metin Oktay Tesisleri’nin deposunda yapılan sayımda 2 bin 443 adet ürünün kayıp olduğu tespit edildi.

 

Daha sonra yapılan araştırmada, kayıp ürünleri tesislerden çıkardıkları ve internetten sattıkları iddia edilen idari işler sorumlusu Ahmet Kör, akademinin malzeme sorumlusu Gürsel Polat, çamaşırhane sorumlusu Turgut Uygun, takımın masörü Sedat Peker ve Antalya’daki evinde bu ürünlerde 44 adet ele geçirilen Buğra Fatih Ünsal’a hırsızlık suçlamasıyla 17.5’er yıl hapis istemiyle dava açıldı.

İNTERNETTEN SATILDIĞINI FARK ETTİ

Bakırköy 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, formaların internetten satıldığını yönetime şikâyet eden taraftar Murat Karabaş tanık olarak ifade verdi. Hürriyet'ten Burcu Purtul Uçar'ın haberine göre, skandal şu şekilde ortaya çıktı.

Bursa polisinde huzur operasyonu, 10 kişi gözaltına alındı Bursa polisinde huzur operasyonu, 10 kişi gözaltına alındı

Olayı kendisinin ortaya çıkardığını anlatan Karabaş, “Ben, Galatasaray sevdalısı bir insanım. Formaların internet üzerinden satıldığını görünce yönetime şikâyet ettim. Bunu kanıtlamak için de orijinal formadan satın alıp gösterdim. Hatta satan sanık Buğra’yla iletişime geçtim. Formaları nasıl temin ettiklerini sordum. Bana ‘Bizim Galatasaray ile gönül bağımız var. Hediye edilen formalara ulaşıp satıyoruz’ dedi. Kendisi koleksiyonermiş. Bu ürünler hâlâ internette satılıyor. Muslera’nın maç esnasında giydiği forma dahi satılıyor” şeklinde konuştu.