Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde 12 asker le şehit olan piyade sözleşmeli er Enis Budak'ın cenazesi Saruhan Bey Camii'nde son yolculuğuna uğurlandı.

Törene katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, camiye girerken protesto edildi. Cenazeye katılan bazı kişilerin yuhaladığı Özgür Özel, korumalar ve güvenlik eşliğinde caminin bahçesine girdi.

Sedat Yalçın: Büyükorhan'a hayvancık desteği vereceğiz Sedat Yalçın: Büyükorhan'a hayvancık desteği vereceğiz

Özgür Özel cenazenin ardından alandan çıkarken, şehit yakını olmayan bazı vatandaşların "dışarı" diye bağırması provokasyonun boyutunu gözler önüne serdi.

VALİNİN ARACINI YUMRUKLADILAR

Özel, Vali Enver Ünlü'nün makam aracına binerek alandan ayrıldı. Özgür Özel ile Vali Ünlü'nün bulunduğu makam aracını yumruklayan kişilere, çevik kuvvet ekipleri müdahale etti.

“ŞİDDETLE KINIYORUM”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin ise X hesabından yaptığı açıklamada, bunun bir provokasyon girişimi olduğunu söyleyerek, "Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel'e Manisa’da, şehidimizin cenazesinde kurgulanmaya çalışılan provokasyon girişimini şiddetle kınıyorum! Sıvası dökülmüş evlerin, ayakkabısı delik babaların, yüreğini acıyla döven anaların ağıtları ile bir memleketi ayakta tutanlar, saraylarında saltanat sürenleri yüceltmek için fidan gibi evlatlarını toprağa vermek istemediler. Unutulmasın ki evlat kendinin olmayınca acıyı yoksula reva görenlerden olmayacak, cenaze, kendi evinden çıkmayınca helva tatlı gelenlerin yanında sıralanmayacağız" dedi.