Sosyal destekler dar gelirlileri ve ailelere ilaç gibi geliyor. Ekonomik sıkıntıları bir nebze olsun gideriliyor. Buradan yola çıkarak Aile Destek Paket ödemeleri süresi uzatıldı. Ağustos’ta 2023 ödemelerinde zamma gidildi.

Aile destek ödemeleri, sosyal yardımlar vatandaşın moralini düzeltiyor, yaşanan ekonomik sıkıntı azda olsa ortadan kalkıyor. Buna göre, Aile Destek Paket ödemelerine de zam yapıldı. Müjde verildi. 
Aile Destek paketi uzadı mı, Aile Destek paketine zam geldi mi gibi soruların yanıtı bir süredir hak sahipleri tarafından araştırılıyordu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Geçtiğimiz günlerde aile yardımı ödeme takvimini açıklamıştı. Temmuz ayı sosyal yardım zamları sonrası Aile Destek paketinin durumu da belli oldu. Böylelikle milyonlarca ailenin yüzünü güldürecek rakam belli oldu. 


 
Aile destek ödemesi zamlı ne zaman hesaplara yatacak? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan aile yardımı programı için yeni haberler gelmeye devam ediyor. sosyal yardım parası alan vatandaşlar için Müjdeli haberi Aile Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş duyurdu. Aile Destek paketi ödemeleri uzadı. Üstelik aile yardımı Ağustos ayında zamlı olarak hesaplara geçecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahir Özdemir Göktaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ödeme takvimi ile duyurdu. Peki temmuz zammı sonrası aile destek ödemesi kaç TL oldu? zamlı aile yardımı ne zaman ödenecek?

AİLE DESTEK PAKETİ 
Türkiye Aile Destek paketi, Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin gelirini yükseltmek amacıyla devlet tarafından yaklaşık bir yıldan bu yana sağlanıyor. ancak Aile Destek paketi ilk etapta 12 ay olarak başlamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Geçtiğimiz günlerde seçim sonrası bir açıklama yaparak aile destek paketi ödemelerinin uzadığını duyurdu. yani aile Bakanlığı tarafından 12 ay daha aile destek yardımı ödenecek.

Göçmenler Yunanistan'a kaçamadı Göçmenler Yunanistan'a kaçamadı

AİLE YARDIMI BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR
Aile destek yardımı almak isteyenler için başvuru ekranı hala açık. başvuru yapmak isteyenler e-devlet üzerinden ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından form doldurarak başvurularını tamamlayabilecek.


Aile yardımı almak isteyen vatandaşlar için bazı şartlar var. En önemlisi ise hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin 1/3'ünden az olması. bu şarta uygun olanlar aile yardımı ödemesi alabiliyor. şu anda aile yardımından faydalanan hane sayısı 4 milyon olarak belirlendi.


ZAMLI AİLE YARDIMI NE KADAR OLDU?
Peki aile yardımına zam geldi mi? zamlı aile yardımı ne kadar oldu? aile destek ödemesi sosyal yardımlara yapılan zamla birlikte değişti. memur maaş katsayısına yapılan % 17,55’lik artış Tüm sosyal yardımlara yansıdı. ağustos ayı aile yardımı zamlı olarak hesaplara yatacak.