Murat Sözkesen’in ayrılmasının ardından BursasporÜmit Şengül’e emanet edildi. Başkan Sinan Bür’le birlikte açıklamalar yapan Şengül, Bursaspor’u hak ettiği yere getirmek için çalışacaklarını söyledi.

GELECEĞİ KURTARACAĞIZ

Bursaspor’un geleceğini genç oyuncularla kurtaracaklarını ifade eden teknik direktör Ümit Şengül “Yıllar sonra da olsa kulübümüze, bizim kulübümüz olarak isimlendirdiğimiz yerde Sinan Bür Başkanımızla bir yola çıktık. Bursaspor için elimizden ne geliyorsa onun fazlasını yapacağımızdan kamuoyunun şüphesi olmasın. Yöneticilerimiz göreve geldikleri günden bu yana maddi sorunları çözmek için uğraşıyorlar. Oyuncu arkadaşlarımızın sorunlarını çözmek için uğraşıyorlar. Biz bu çocuklara inanıyoruz ve inandığımız için buradayız. Bu çocuklar Bursaspor'un geleceğini kurtarabilir. Allah'ın izniyle bunu da başaracağız.

Sinan Bür ve yönetimden Bursa Valisi Demirtaş'a ziyaret Sinan Bür ve yönetimden Bursa Valisi Demirtaş'a ziyaret

ÖLÜYÜ DİRİLTİRLER

Evet, bu sene sıkıntılı bir süreç içindeyiz. Ligin son maçına kadar, bu ligde tutunmak için savaşacağız. Ters bir sonuç bile olsa biz bu çocuklarla alttan yukarıya da çıkarız ama amacımız bu sene savaşan mücadele eden ve bu ligde kalan bir takım izlettireceğiz. Taraftarımıza da şunu söylemek istiyorum, cezamız bittikten sonra şartlar ve sonuçlar ne olursa olsun maçlarımıza gelip bu genç çocukları desteklemelerini istiyoruz. Takıma ve oyuncularımıza motivasyon sağlamalarını istiyoruz. Bursaspor taraftarıyla güzel. Bu taraftar ölüyü diriltebilecek bir taraftar grubu. Bunu birlikte başarabiliriz. Allah'ın izniyle bütün mesaimiz Bursaspor” şeklinde konuştu.

YÖNETİCİLERİMİZ ÇOK CİDDİ ÇALIŞIYOR

Ekibiyle ilgili de bilgi veren ve futbolcuların sıkıntılarından bahseden Ümit Şengül, “Ekibimizde Serkan Türkay var ve akşam bir atletik performans antrenörü daha katılacak. Onların haricinde bir ekleme daha düşünüyoruz ekibimize. Futbolcularımız sezon başından beri maddi anlamda çok ciddi anlamda sıkıntılar yaşamışlar. Futbolcu grubumuzun bu sorunları çözüldüğünde çok farklı reaksiyon göstereceğine inancımız tam. Yönetimimiz de bu yönde çok ciddi şekilde çalışıyor. Sonunda da bu, sahaya performans anlamında da skor anlamında da yansıyacak” şeklinde konuştu.