Diyarbekirspor, pazar günü  Bursaspor  maçının seyircisiz oynanmasına ilişkin alınan karara büyük tepki gösterdi.

Hatırlanacağı gibi iki takım arasında Bursa'da oynanan müsabakada maç öncesi ve maç sonrası saha olayları yaşanmıştı. 

Diyarbakır İl Spor Güvenlik Kurulu, gözlerin çevrildiği Diyarbekirspor- Bursaspor maçı için tepki çeken bir karar aldı. Güvenlik gerekçesiyle önce maçı 28 Nisan Pazar gününden 30 Nisan Salı gününe alan kurul, bugün de yine aynı gerekçeyle maçın seyircisiz oynanmasına karar verdi.

“FUTBOLUMUZU OYNAMAK İSTİYORUZ”

Diyarbekirspor cephesi, verilen karara tepki gösterdi. Amida Haber’e konuşan Diyarbekirspor Kulüp Başkanı Serkan Genç karara tepki göstererek, “Biz Bursa maçında seyirci ile oynadık. Bu nedenle bizde kendi seyircimiz ile maça çıkmak istiyoruz. İl Spor Güvenlik Kurulunun aldığı kararı kabul etmiyoruz. Seyircisiz maç olursa Bursaspor maçında sahaya çıkmayız. Biz ayrıcalık istemiyoruz. Sahaya çıkıp futbolumuzu oynamak istiyoruz” dedi.

Enes Çelik'ten Bursaspor kararı Enes Çelik'ten Bursaspor kararı

“SEYİRCİLİ OYNADIK”

Alınan karardan haberlerinin olmadığını dile getiren Genç, “Diyarbakır İl Spor Güvenlik Kurulu’nun bizden habersiz aldığı bu kararı doğru bulmuyoruz. Dediğim gibi karar değişmezse sahaya çıkmayız. Biz Bursa’da seyircili oynadık. Seyircisiz maçı kesinlikle kabul etmiyoruz” şeklinde konuştu.

“AYRIMCILIK VAR”

Genç son olarak şunları söyledi, "Geçtiğimiz hafta TTF Pazar günü oynanması gereken maçı hafta içine almıştı. Bu kararda yanlıştı. Neden bizim maçımız Bursa’da hafta içine alınmadı. Bu ayrımcı yaklaşımı kabul etmiyoruz” diye konuştu.

Editör: Bilal Kayaaltı