İki adayın yarışacağı, zor günlerden geçen, ekonomik olarak büyük sıkıntılar çeken Bursaspor’da kongre için geri sayım başladı.

Sinan Bür ve yönetimden Bursa Valisi Demirtaş'a ziyaret Sinan Bür ve yönetimden Bursa Valisi Demirtaş'a ziyaret

MERİNOS’TA YAPILACAK

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, olağanüstü kongre öncesi çağrıda bulundu. Sakder, “Değerli Bursasporlular, 20 Ocak Cumartesi saat 14.00’te gerçekleştirilecek olan Olağanüstü Seçimli, İdari ve Mali Genel Kurulumuz, hava şartları göz önünde bulundurularak Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi - Orhangazi Salonu’na alınmıştır. Denetim ve hukuk kurulları için bağımsız tek liste başvurusu yapıldığından bu kurullarımız açık oylama ile belirlenecektir. İki başkan adayının yarışacağı yönetim kurulu listeleri için ise kapalı oylama gerçekleştirilecek ve yenilenen tüzüğümüz gereği oylar ilk defa sandık kurulları tarafından sayılacaktır” dedi.

“TAKIMA SAHİP ÇIKACAKLARINA İNANIYORUM”

Sakder, konuşmasına şöyle devam etti: “Eski başkanlarımız başta olmak üzere, geçmiş dönemlerde görev yapmış yöneticilerimiz ve oy hakkı bulunan her üyemizi Genel Kurulda iradelerini sandığa yansıtmak üzere bir kez daha davet ederken; Bursa’nın mülki erkanı, belediye başkanları ve adayları, oda - borsa ve organize sanayi bölgesi başkanlarımızı da misafirimiz olarak kongremize bekliyor,  şehrin takımına sahip çıkacağına yürekten inanıyoruz" şeklinde ifadeler kullandı.